Kula śniegowa - co to takiego?

Published on

Kula śniegowa - co to takiego?

O tym, że posiadanie oszczędności jest ważnym elementem poczucia bezpieczeństwa powiedziano już wiele. Media co rusz informują nas o poziomie oszczędności zgromadzonym przez Polaków i porównują go poziomu innych społeczeństw. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że bardzo wiele osób po prostu nie wie, jak oszczędzać. Co zatem jest konieczne by móc spokojnie gromadzić swój majątek?

Grosz do grosza


Poprzez oszczędności należy rozumieć te środki pieniężne, które nie są użytkowany w ramach bieżących wydatków i stanowią swoista rezerwę, które może ale nie musi posiadać jasno określonego celu. Innymi słowy oszczędności to pieniądze, których nie wydajemy w ciągu miesiąca, tylko gromadzimy i kumulujemy w celu określone zakupu lub po prostu bez celu. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że nie chodzi o to by w ciągu jednego miesiące z zaledwie jednej wypłaty odłożyć tyle, by nie musieć oszczędzać już więcej. Istotą oszczędzania nie jest to, by ograniczać ponad miarę swoją konsumpcję. Najważniejsze jest to, aby umiejętnie tworzyć swój budżet i w ten sposób zdobyć choćby nawet najmniejsze kwoty, które będą mogły być odkładane i w ten sposób kumulowane aż do osiągnięcia poziomu pozwalającego na przejście do fazy, w której wykorzystuje się już efekt kuli śniegowej, czyli momentu w który to pieniądze zaczynają pracować same na siebie.

Kula śniegowa


W momencie w którym zgromadzone środki są wystarczające do tego, żeby założyć lokatę bankową gromadzenia oszczędności wkracza na nowy, wyższy poziom, na którym nasze środki przestają być tylko i wyłącznie kumulowane poprzez wpłaty samego oszczędzającego. Moment w którym pieniądze znajdują się na depozycie bankowym zaczynają one pracować same. Od tej chwili naliczane przez bank w ramach lokaty odsetki stają systematycznie częścią kapitału i tym samym powiększają zgromadzone oszczędności i tym samym stają się podstawą do większych odsetek, które po raz kolejny powiększają zgromadzony kapitał. W ten sposób właśnie działa efekt kuli śniegowej. Dzięki niemy oszczędzanie nabiera nowego tempa i zdecydowanie przyśpiesza narastanie przychodów.


Jak zatem widać, oszczędzanie nie jest wiedzą tajemną, czy taką umiejętnością, która przekracza zdolności przeciętnego obywatela. Gromadzenie majątku jest zatem czymś, co powinno być wykonywane przez każdego z nas. Zacznij oszczędzać już dziś z oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-kwiecien-2016.

Published on Lokaty bankowe

To be informed of the latest articles, subscribe:

Comment on this post