Kredyty w para bankach

Published on

Kredyty w para bankach

Zadłużenie w instytucji pozabankowej jest często jedynym sposobem uzyskania kredytu dla ludzi, którzy nie kwalifikują się na kredytobiorców w renomowanych bankach. Osoby te często mają niewystarczającą zdolność kredytową, aby zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Jest to spowodowane na przykład brakiem zatrudnienia lub pracą o bardzo niskich zarobkach albo też zatrudnieniu w szarej strefie, która jak należy pamiętać jest bardzo duża w Polsce. Mimo to, zaciągnięcie kredytu pod hipotekę w para banku jest tak wielkim ryzykiem, że nie warto go podejmować.

Mówimy przecież o kolosalnych kwotach, kredyty hipoteczne są tak skonstruowane, aby celem, na które przeznaczymy środki był zakup mieszkania lub budowa domu, a każda z tych inwestycji wymaga wielkich pieniędzy. Dodatkowo, zadłużanie się na jakąkolwiek kwotę w para banku jest nieracjonalne – już popularne chwilówki mogą doprowadzić nas do ruiny finansowej, ponieważ zapożyczając się na przykład na tysiąc złotych w takiej firmie często musimy oddać wielokrotnie więcej.

Wobec tego kredyt hipoteczny w takiej instytucji to ogromny błąd. Wszystkie pożyczki w takich miejscach, mimo, iż wydają się atrakcyjne często ukazują mankamenty swojej budowy dopiero po decyzji na zadłużenie w ten sposób. Kredyty hipoteczne, jak i każde inne pożyczki w para bankach mają bardzo wysokie oprocentowanie. Nawet jeśli na początku podawane nam jest do wiadomości oprocentowanie zadziwiająco niskie, możemy się spodziewać, że zwiększy się ono z każdą kolejną ratą.

Powstaje spirala długów, a osoby zadłużające się w instytucjach pozabankowych często decydują się na kolejne zadłużenia w innych firmach w celu spłaty powiększającego się ciągle długu. Prowadzi to do sytuacji bez wyjścia i może doprowadzić nawet do tragedii, bo ludzie, którzy nie radzą sobie ze stanem własnych finansów czasem traktują odebranie sobie życia jako jedyną formę uporania się z narastającymi problemami. Jaki z tego morał? Nigdy nie decydujmy się na kredyt hipoteczny w para banku. Sprawdź aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych w bankach.

Published on kredyty hipoteczne

To be informed of the latest articles, subscribe:

Comment on this post