Inwestować w nieruchomości czy na lokatach?

Published on

Inwestować w nieruchomości czy na lokatach?

Lokata to dzisiaj z pewnością bardzo popularny produkt oszczędnościowy, który to oczywiście jest nam oferowany przez banki. Lokata jest tak popularna szczególnie z tego powodu, że gwarantuje naprawdę ogromne bezpieczeństwo. Już nie musimy obawiać się o nasze pieniądze, gdyż na pewno ich nie stracimy.

Z drugiej jednak strony lokata raczej nie daje nam wielkich zysków, a szczególnie teraz, w czasach kryzysu gospodarczego, gdzie nieustannie obniża się stopy procentowe. Wiele osób zastanawia się w związku z tym czy nie lepiej jest zainwestować swoich pieniędzy w nieruchomości. Na pewno takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety o których postaram się pokrótce napisać.

Dochody z lokat i nieruchomości

Na nieruchomościach faktycznie można dzisiaj bardzo dużo zarobić, ale w równie dużym czasie. Nie jest tak, że dzisiaj kupimy mieszkanie a jutro sprzedamy je z wielkim zyskiem. Czasem trzeba czekać nawet kilka lat, aby ten zysk był sensowny. W przypadku lokat jest oczywiście dużo inaczej. Lokaty 2013 generują nam zyski dosłownie każdego miesiąca. Bank z góry przydziela nam jakieś oprocentowanie i od razu wiemy ile na tym zarobimy. Oprocentowanie lokat dzielone jest na 12 miesięcy i co miesiąc taka część przyrasta na naszym koncie. Zyski są więc pewne i regularne, ale niestety bardzo niskie. Na pewno więc z nieruchomości na dłuższą metę mamy szansę wyciągnąć więcej.

Wpłaty minimalne

Lokaty bankowe do swojego otwarcia wymagają oczywiście, aby wpłacić pewną kwotę minimalną. Nawet przy bardzo dobrych warunkach lokaty nie jest to jednak aż tak wielka kwota. Inwestując w nieruchomości na pewno trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy. Do tego na lokacie zamrażamy je co najwyżej przez kilka miesięcy, a w przypadku nieruchomości zamrożenie trwa latami. Inwestując w nieruchomości można jednak zarabiać czekając na wzrost cen. Wiele osób przez lata wynajmuje te mieszkania i co miesiąc na tym zarabia.

A co z bezpieczeństwem?

Na koniec oczywiście kwestia bezpieczeństwa. Oprocentowanie lokat jest pewne tak samo jak pewny jest zwrot wpłaconych na lokatę pieniędzy. Dlatego ważne jest aby sprawdzać aktualne oprocentowanie lokat na oszczednoscionline.pl. Choćby nie wiadomo co się stało to pieniądze odda nam albo bank albo fundusz gwarancyjny. Inwestując w nieruchomości zawsze się ryzykuje, że jednak ceny zaczną spadać lub z nasza nieruchomością coś się stanie.

To be informed of the latest articles, subscribe:

Comment on this post