Charakterystyka lokaty w Idea Banku

Published on

Idea Bank oferuje swoim klientom bardzo szeroki zakres usług. W ostatnim czasie wprowadzono lokatę, którą nazwano Lokata Cloud, chwaląc się oprocentowaniem w wysokości 3, 15% w skali roku. Czy warto zainteresować się tym produktem?

Lokata Cloud – zalety i wady

Jak każdy produkt ten również ma swoje zalety i wady. Chociaż można raczej słowo wady zamienić na słowo „haczyk”, ponieważ konieczne jest dokładne przestudiowanie wymagań lokaty. Minimalna kwota wymagana do uruchomienia lokaty to 1000 złotych, natomiast maksymalna to aż 1 milion złotych. Co jest naprawdę ogromną sumą patrząc na oferty innych banków. Gdzie, więc ten wspomniany wcześniej haczyk?

Konieczne jest posiadanie konta osobistego, na którym będziemy utrzymywać ciągle kwotę w wysokości 10% wartości naszej lokaty. Jest to warunek konieczny do tego, aby otrzymać tak atrakcyjne oprocentowanie. Przykładowo, jeżeli na lokacie mamy 100 000 złotych, to na koncie osobistym musi znajdować się 10 000 złotych przez cały okres, w którym trwa nasza lokata. W przeciwnym razie oprocentowanie naszych środków pieniężnych będzie wynosić 2% w skali roku. Na oprocentowanie lokaty w wysokości 3,15% możemy liczyć, jeżeli powierzymy bankowi nasze pieniądze na okres 6 miesięcy. Jeżeli zdecydujemy się na krótszy okres 4 miesięcy, to oprocentowanie będzie wynosić 3%, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem.

Czy warto założyć lokatę Cloud?

Jeżeli jesteśmy klientami Idea Banku i posiadamy duże oszczędności to warto zainteresować się ofertą tego banku. Szczególnie zachęcająca jest możliwość zainwestowania dużych sumy pieniędzy, nawet 1 milion złotych, co nie jest zbyt często spotykane w innych bankach.
Posiadanie konta osobistego w Idea Bank jest bezpłatne, podobnie jak wykonywanie przelewów internetowych. Musimy się liczyć tylko z opłatą za kartę debetową w wysokości 5 zł miesięcznie, której można uniknąć, poprzez dokonanie płatności w ciągu miesiąca, za kwotę minimum 100 złotych. Wadami konta osobistego w Idea Bank jest to, że wypłaty z bankomatów są obarczone prowizją, która wynosi 2,99 zł. Dodatkowo środki pieniężne zgromadzone na rachunku osobistym nie są w żaden sposób oprocentowane.

Patrząc na lokaty wrzesień 2015, to Idea Bank jest ciekawym wyborem, szczególnie dla tych, którzy posiadają konto osobiste i są w stanie utrzymać na koncie osobistym 10% środków pieniężnych zgromadzonych na lokacie. Trzeba liczyć się jednak z tym, że środki na koncie osobistym nie będą na siebie zarabiać.

Published on lokaty

To be informed of the latest articles, subscribe:

Comment on this post