Jak mądrze korzystać z rankingów kredytów gotówkowych?

Published on

Internetowe rankingi kredytów gotówkowych biją rekordy popularności. Teraz korzysta z nich coraz więcej osób, które chcą uzyskać atrakcyjny kredyt na swoje wydatki. Dzięki rankingom można błyskawicznie porównać wszystkie aktualne oferty banków. Czy jednak warto ufać im bezgranicznie?

Warto pamiętać o tym, że ranking kredytów gotówkowych nie powinien być jedynym źródłem informacji o kredycie. Dodatkowo też nie każdy zasługuje na uwagę – może być sporządzony nierzetelnie, z pominięciem pewnych informacji, a nawet może być zmanipulowany, żeby zwiększyć liczbę wniosków kredytowych składanych do konkretnego banku. Jak w związku z tym mądrze korzystać z rankingów kredytów gotówkowych?

Sprawdzaj różne rankingi

Rankingów kredytowych w Internecie jest mnóstwo, wystarczy tylko spędzić kilka chwil w sieci na stronach poświęconych finansom i kredytom, aby się o tym przekonać. Warto wybrać kilka rankingów i sprawdzić, czy pokazują takie same wyniki – nieraz można zauważyć, że są one odmienne lub na stronach brakuje poszczególnych banków.

Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania

W rankingach kredytowych nie zawsze zamieszczane są wszystkie informacje na temat ofert bankowych. Często okazuje się, że proponowane oprocentowanie dotyczy sporych kwot, jest jedynie dostępne jest dla osób mających zabezpieczenie czy wybierających oferty wiązane (konieczne jest otwarcie konta bankowego, założenie karty kredytowej). Dokładnych danych szukaj zatem w regulaminach i umowach, jeżeli zdecydujesz się na konkretny bank.

Patrz na datę publikacji

Pamiętaj o tym, że rankingi aktualizowane są zwykle comiesięcznie. Może zatem zdarzyć się, że dana oferta banku nie jest już dostępna i to inna jest znacznie bardziej atrakcyjna. Dlatego lepiej przejdź na stronę banku i tam bezpośrednio sprawdź, jak prezentuje się sytuacja.

Korzystaj z rankingów z kalkulatorami

Bardzo pomocnym narzędziem są takie rankingi np. ten, które pomogą ci znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy indywidualnie dopasowany do swoich potrzeb. Za pomocą kalkulatorów, które zamieszczane są na ich stronie, można wskazać kwotę i okres kredytu. Program automatycznie policzy wysokość raty i wskaże te banki, w których będzie ona najniższa.

Internetowe rankingi kredytów gotówkowych to nieoceniona pomoc dla tych, który nie orientują się w obecnym gąszczu ofert. Dzięki nim można wyłowić najbardziej atrakcyjne kredyty gotówkowe, ale warto pamiętać o tym, że zawarte na stronie rankingu informacje nie są wiążące i nie zawsze pokrywają się z tymi znajdującymi się na stronie banku.

Published on Koszty kredytu

To be informed of the latest articles, subscribe: