Jaką lokatę wybrać by realnie zarobić?

Published on

W czasach rynkowej niepewności znanej pod powtarzanym wciąż hasłem „kryzys”, lokata bankowa to wciąż pewna inwestycja. Nie zarobimy za jej pomocą wielkich pieniędzy, ale na pewno oszczędzimy z zyskiem. Dla wielu osób opcja ta jest zdecydowanie atrakcyjniejsza niż ryzykowna gra na giełdzie.

Problemem wyjściowym dla wielu niedoszłych posiadaczy lokaty jest brak zaufania, której z instytucji bankowych powierzyć swoje środki. Wiadomo, że oprocentowanie lokat jest różne, jednak w grę wchodzi także całe mnóstwo innych parametrów, których laik często nie rozumie. Dla pocieszenia można zapewnić, że akurat lokata nie kryje w sobie zbyt wielu tajemnic i kruczków prawnych. Inwestując w gorszą opcję, zyskamy mniej, ale zawsze zyskamy. Choć oczywiście na bieżąco warto robić research i sprawdzać, jaka jest obecnie najlepsza lokata bankowa na rynku.

Jeżeli chcemy zainwestować nieco więcej pieniędzy i jesteśmy pewni, że nie będziemy ich przez dłuższy czas potrzebować, można zwrócić uwagę, które lokaty długoterminowe lub automatycznie odnawialne są wskazywane przez internetowy ranking lokat. Długoterminowa lokata - jak sama nazwa wskazuje - to taka, która trwa dłużej niż jeden rok. Przez odnawialną należy z kolei rozumieć taką, która może być przedłużona po upływie określonego terminu (niekoniecznie jednak na tych samych warunkach, na których została zakładana).

Gdy zaś zdecydowani jesteśmy na skorzystanie z lokaty jedynie na próbę, albo też nie jesteśmy pewni wydatków, które mogą się pojawić, wtedy także warto prześledzić dostępne on-line porównanie lokat i zwrócić uwagę na te krótkoterminowe (kilkumiesięczne, jednomiesięczne) i nieodnawialne. W przypadku tych ostatnich pieniądze zostaną po zakończeniu okresu „zamrożenia” środków przelane na konto bankowe klienta.

Decydując się na taką formę oszczędzania warto wiedzieć także to, że najlepsze lokaty to nie tylko takie, które mają najwyższy procent, ale także takie, które naliczają go w czasie trwania umowy kilkakrotnie (w sposób proporcjonalny). Jest to możliwość dodatkowego zarobku, bowiem końcowe odsetki naliczone będą od nieco wyższej kwoty niż początkowa.

Jaką lokatę wybrać by realnie zarobić?

Published on Lokaty

To be informed of the latest articles, subscribe: